Wianki nad Wisłą Stołeczna Estrada Wianki nad Wisłą
Polski English

Artyści 2008


Mistic


Polscy "gregorianie" czyli przeboje polskiej muzyki rock i pop utrzymane w klimacie średniowiecznych śpiewów.
www.mistic.pl

 
Południca

Przenikające się głosy o silnie zróżnicowanej barwie i ekspresji oraz dźwięki instrumentów pochodzących z różnych kultur i epok inspirowane tradycjami muzycznymi Europy Środkowej.
www.poludnica.net

 
T.LOVE

Powstał w 1983 roku. W latach 1985-89 zespół dużo koncertował. Wtedy też powstały wielkie, śpiewane do dziś, hity, takie jak „Wychowanie" czy „IV liceum", które stały się młodzieżowymi hymnami lat '80. Od 1990 roku, kiedy to zespół wrócił na scenę, każda ich płyta zdobywa ogromną popularność. Ich muzykę można określić, jako połączenie inteligentnego rasowego rocka, czadu i dowcipu, są znani z tego, że nie stronią od ostrych tekstów, komentujących otaczającą rzeczywistość.
www.t-love.pl

 
KAYAH z zespołem

Zaczynała współpracą z reaggowymi zespołami Rastar i Zgoda. Następnie był Tilt ("Mówię ci, że"). W 1988 roku zadebiutowała na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn piosenką "Córeczko", za którą otrzymała nagrodę specjalną festiwalu, a co istotniejsze, rozgłos w kraju. To pozwoliło jej wydać w tym samym roku w Polskich Nagraniach solową płytę zatytułowaną Kayah. W 1991 roku wydano również angielską wersję płyty. Był to początek olśniewającej kariery. Kolejne płyty solowe - Kamień, Zebra, JakaJaKayah i Stereotyp oraz te nagrane z takimi artystami jak Goran Bregović czy Cesaria Evora przyniosły jej popularność i uwielbienie publiczności. W 2001 roku powstała wytwórnia płytowa Kayax związana z artystką.
www.kayah.com.pl/kayah

 
LEVEL 42

Grupa Level 42 to jeden z najbardziej znanych brytyjskich zespołów popowych lat 80-tych. Na scenę wrócili dwa lata temu. Największymi przebojami Level 42 są "Lessons in Love", "Micro-Kid", "To Be With You Again" czy "Running in The Family". Grupa ma na swoim koncie 11 płyt studyjnych. Ich muzyczny styl to mieszanka rocka, popu, funku i R&B.
www.level42.com

 
ROCK LOVES CHOPIN

Projekt muzyczny dedykowany twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, realizowany przez polskich mistrzów rocka.

    * Janusz Olejniczak - fortepian
    * Jan Borysewicz - gitara
    * Anna Serafińska - wokal
    * Radek Chwieralski - gitara,
    * Wojciech Pilichowski - gitara basowa
    * Tim Flavio - instrumenty klawiszowe
    * Szczepan Walczak - gitara rytmiczna
    * Tomasz Mądzielewski - perkusja

« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni