Music for Peace Stołeczna Estrada Music for Peace
Polski English

Artyści 2008

 

GEORGE CLINTON

George Clinton założyciel jedynych big bandów w historii gatunku funk – Parliament i Funkadelic, których twórczość wywarła ogromny wpływ na wielu przyszłych raperów i producentów hip-hop’owych. Artyści tacy jak: Ice Cube, Snoop Dogg, a w szczególności Dr. Dre z pewnością nie odnieśliby takich sukcesów, gdyby nie czerpali inspiracji z twórczości Clintona i jego muzyków. Amerykanin był ponadto producentem albumu "Freaky Styley" grupy Red Hot Chili Peppers. Obok Jamesa Browna, fragmenty utworów Clintona są najczęściej wykorzystywane w charakterze sampli. W 2008 roku zrealizował kolejny solowy album “George Clinton and Some Gangsters of Love” z udziałem m.in. takich artystów: Sly Stone, El DeBarge, Red Hot Chili Peppers, RZA, Carlos Santana oraz Kim Burrell.
www.georgeclinton.com

Dyskografia:
1982 - Computer Games
1983 - You Shouldn't-Nuf Bit Fish
1985 - Some of My Best Jokes Are Friends
1986 - R&B Skeletons in the Closet
1989 - The Cinderella Theory
1993 - Hey Man, Smell My Finger
1993 - Dope Dogs
1993 - Sample Some of Disc - Sample Some of D.A.T
1996 - Testing Positive
1996 - T.A.P.O.A.F.O.M.
2005 - How Late Do U Have 2BB4UR Absent?
2008 - George Clinton and Some Gangsters of Love

 

HABAKUK

Zespół powstał w 1990 roku w Częstochowie. Pierwszy krążek zespołu, "Mniam, mniam rege", spotkał się ze znakomitymi recenzjami w największych opiniotwórczych magazynach muzycznych. W ciągu 16 lat działalności zagrali na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae w kraju. Do najciekawszych koncertów należy występ na "Tam gdzie biją źródła" w Ustroniu w 2001 roku, wspólnie z Zion Train. Habakuk był też twórcą hymnu festiwalowego festiwalu w Ostródzie w 2006 roku.

Grupa przyciąga na koncerty ogromne ilości ludzi. Dociera do różnych środowisk, nie zamyka się tylko i wyłącznie w reggae. Już w latach 90-tych miały miejsce wspólne koncerty z częstochowskimi składami hip-hopowymi. W kolejnych latach zespół gościnnie występował między innymi z Muńkiem Staszczykiem. Co pewien czas mają miejsce wspólne występy pod hasłem Reggae Inna Polish Style, gdzie zespół wykonuje covery śpiewane przez Muńka. Habakuk współpracował również między innymi z Mateuszem Pospieszalskim, Antonim Gralakiem, Januszem "Yaniną" Iwańskim, Anią Patynek oraz wieloma znakomitymi muzykami. Ogromnym wydarzeniem była współpraca z Mikey Dreadem przy okazji jego koncertów w Polsce. Habakuk jest w tym momencie uznawany za jedną z czołowych grup reggae. W lutym 2007 zagrali trasę po wyspach. Odwiedzili podczas niej takie miasta jak: Londyn, Edynburgh, Glasgow, Cork, Dublin, Galway, Belfast.
www.habakuk.art.pl

 

DJ EPROM

Najbardziej utalentowany polski turntablista, producent i dj. W wieku 23 lat zdobył wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe tytuły w konkursach dj’skich w kraju. Na swoim koncie ma 6 tytułów Mistrza Polski Federacji ITF/IDA, tytuł Wice Mistrza Europy w scratchingu oraz 2 tytuły Mistrza Świata Federacji ITF/IDA z 2007 roku. Eproma charakteryzuje oryginalny, mocny i bezkonkurencyjny styl. Do tej pory zrealizował trzy projekty - „EMO - Funky Emotions EP”, „Comodore The Data Wars LP” oraz najnowszy „8 Bit Miner break”. Wszystkie spotkały się z uznaniem środowiska.
www.djeprom.com

 

« » Sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni