Warszawa Dzieciom Warszawa Dzieciom Stołeczna Estrada Warszawa Dzieciom
Polski English

01-06-2008
Pole Mokotowskie


W niedzielę 1 czerwca na Polach Mokotowskich o godzinie 11 rozpoczęła się akcja Warszawa Dzieciom. Jak co roku zapewniliśmy najmłodszym mieszkańcom Warszawy niezliczoną ilość atrakcji.

Pole Mokotowskie w Dniu Dziecka przemieniło się w magiczne miejsce. Widzowie w tajemniczy sposób przenieśli się do legendarnych czasów pełnych nie odkrytych tajemnic. W spektaklu „Wars i Sawa” w reżyserii Małgorzaty Szyszki obejrzeliśmy losy założycieli naszej stolicy w bajkowej, ruchomej scenografii. W ten sposób przybliżyliśmy dzieciom "źródlaną" słowiańską muzykę w aranżacji Macieja Rychłego (Kwartet Jorgi), która wprowadziła młodych widzów w świat magii, gdzie rządzi duch Wisły Dziwuń oraz wiedźma Kobylicha. Występom towarzyszyli szczudlarze i grajkowie - członkowie Teatru Emocji i Wyobraźni oraz bajarze z grupy Werchowina. W stworzonym w ten sposób miasteczku średniowiecznym, uczestnicy imprezy wzięli również udział w warsztatach łuczniczych, garncarskich, tanecznych oraz obejrzeli pokazy walk rycerskich i bicie monet.

By połączyć dawne czasy ze współczesnością, artyści z You Can Dance zaprezentowali historię tańca od epoki kamienia łupanego po breakdance. Na tej samej scenie wystąpiła też nasza gwiazda Gosia Andrzejewicz, która zachwyciła zarówno maluchy jak i osoby dorosłe.

Telewizja 4fun.tv zaprosiła do aktywnego wypoczynku i wielu konkursów w akcji „Odkryj w sobie dziecko”. Dorośli mogli bawić się z najmłodszymi w grze Twister lub przy dźwiękach przyjemnej muzyki odpocząć na leżakach rozstawionych nad jeziorkiem.

Razem z Tapori obejrzeliśmy wystawę stworzoną przez dzieci, przedstawiającą dzieci z Polski i całego świata, w sumie 1000 sylwetek. Podczas imprezy mali podopieczni stworzyli także swoją własną gigantyczną postać z wielu małych serc namalowanych przez siebie tego dnia.

Fundacja Mały Rycerz w ramach obchodów 60-lecia polskiej animacji przygotowała przegląd polskich filmów animowanych. W czasie przeglądu na telebimie zostało pokazanych kilkadziesiąt krótkometrażówek. Nie zabrakło także filmów pełnometrażowych oraz wybranych odcinków najpopularniejszych seriali.

Na Polu Mokotowskim pojawiła się również 4-metrowa dmuchana "Piłka Życzeń", która ostatecznie pojedzie na EURO i będzie stała na boiskach, na których reprezentacja Polski będzie rozgrywać swoje mecze. Dlatego zapraszaliśmy do wpisywania życzeń dla piłkarzy. Akcja jest organizowana przez oficjalnego partnera EURO 2008 - firmę Hyundai. Obok piłki powstało dmuchane boisko, na którym wielką 1-metrową dmuchaną piłką grały całe rodziny.

TKKF jak zawsze przygotowało miasteczko sportowe z mnóstwem konkursów. Dmuchana ścianka wspinaczkowa, bungee-trampolina, tenis stołowy, piłkarzyki, ergometry wioślarskie, to tylko niektóre z atrakcji. Hulakula zasypała dzieci kolorowymi piłeczkami, a Smyk przygotował panoramę Warszawy, którą dzieci mogły wypełnić wedle własnego uznania.

Fundacja Aktywni zaprezentująca program Aktywna Szkoła promowała nowoczesne formy gimnastyki, jako alternatywne programy realizacji wychowania fizycznego i sportu szkolnego. Poznaliśmy takie dyscypliny jak Gymstick i Nordic Walking.

Fundacja Akademia Zdrowia i Urody oraz Vision Express zapewniły dzieciom konsultacje dermatologiczne i okulistyczne oraz badania dermatoskopowe „pieprzyków” (znamion barwnikowych skóry), a także badania okulistyczne. Wśród dzieci zostały wylosowane markowe okulary przeciwsłoneczne oraz kremy ochronne z filtrem francuskiego laboratorium Evaux.

1 czerwca rozpoczęła się również akcja „Rowerem bezpiecznie do celu”. Stąd na terenie imprezy znalazło się mobilne miasteczko rowerowe.

Patroni medialni: 4fun.TV, Super Express, The Warsaw Voice, czasdzieci.pl., Radio Wawa
 

« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni