Warszawa Dzieciom Warszawa Dzieciom Stołeczna Estrada Warszawa Dzieciom
Polski English

04-06-2006
Rynek Starego Miasta


W tym roku zaprosiliśmy dzieci na warszawską Starówkę, gdzie mogły obejrzeć specjalnie przygotowany spektakl „Legenda o Warszawskiej Syrence” ze specjalnym udziałem aktorki Anny Dymnej.

Przed rozpoczęciem spektaklu po Starówce przeszły barwne korowody szczudlarzy, kuglarzy i żonglerów. W przerwach między występami na scenie, animatorzy zaprosili dzieci do specjalnie przygotowanych zajęć, konkursów i zabaw. Poszczególne odsłony widowiska odbywały się nie tylko na scenie, ale także w całej scenerii Rynku, łącznie z okolicznymi uliczkami dochodzącymi do placu.
Z okazji 70-lecia Muzeum Historycznego został zainicjowany happening z udziałem dzieci. Na wielkich płótnach przy pomocy aktorów z Teatru Lalka uczestnicy imprezy namalowali widok na staromiejskie kamieniczki.

Legenda o Warszawskiej Syrence

To historia o pięknej pół-kobiecie, pół-rybie, która przypłynęła z Atlantyku nad Bałtyk i osiadła na piaszczystym brzegu Starego Miasta. Rybacy pokochali syrenę za jej piękny śpiew, jednak pewien bogaty kupiec z tego samego powodu postanowił ją uwięzić i pokazywać za opłatą na jarmarkach. Tak też uczynił. Na szczęście skargi syrenki usłyszał syn rybaka, Jędrek i z pomocą przyjaciół uwolnił pięknego więźnia. Wdzięczna syrena obiecała mieszkańcom miasta, że zostanie z nimi na zawsze i w razie potrzeby oni także będą mogli liczyć na jej pomoc. Dlatego też - dla obrony Warszawy - jest uzbrojona w tarczę i miecz.Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, WIK Wprost i Kultura, The Warsaw Voice, Polska Agencja Prasowa, TVP 3 Warszawa, Radio Kolor
 

« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni