Skrzyżowanie KulturRock Loves ChopinWianki Nad WisłąDzień DzieckaKoncerty Chopinowskie Instytucja kultury
Polski English

Chopin au Jardin du Luxemburg 2011

Miejsce: Paryż, Ogrody Luksemburskie
Data rozpoczęcia: 2011-06-19
Godzina rozpoczęcia: 00:00

Muzyka Chopina znów wypełni przepiękne Ogrody Luksemburskie w Paryżu!

19 czerwca odbędzie się inauguracja drugiej edycji projektu „Chopin au Jardin du Luxemburg”. Przez sześć kolejnych tygodni w stolicy Paryża, w miejskim ogrodzie otaczającym Senat, jednym z najpiękniejszych miejsc nad Sekwaną, rozbrzmiewać będą kompozycje Fryderyka Chopina w wykonaniu wybitnych warszawskich artystów.

Zazwyczaj to Warszawa wzoruje się na Paryżu. W przypadku koncertów w Ogrodach Luksemburskich inspiracją  były letnie recitale pianistyczne, które od 52 lat odbywają się              w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Pomysł na przeniesienie koncertów z repertuarem wielkiego polskiego kompozytora, który połowę swojego życia spędził w stolicy Francji, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.
Ubiegły rok – Rok Chopinowski, był doskonałą okazją do zaproponowania właśnie takiego cyklu plenerowych koncertów, które już w trakcie pierwszej odsłony okazały się być wielkim sukcesem. Łącznie w muzycznych spotkaniach z Chopinem uczestniczyły dziesiątki tysięcy paryżan.
Liczymy, że i w tym roku melomani przychodzić będą do ogrodu spontanicznie… z własnymi krzesłami!

W tegorocznej edycji Chopin au Jardin du Luxemburg zaprezentują się między innymi tak znakomici wykonawcy jak: Wojciech Świtała, Karol Radziwonowicz, Julia Kociuban, Paweł Wakarecy czy Mateusz Kołakowski.


Terminarz koncertów:

19 czerwca 2011 r., godz. 17:00

Wojciech Świtała
Kwartet Camerata

26 czerwca 2011 r., godz. 17:00
Iwona Tober - sopran
Leszek Świdziński – tenor
Paweł Skrzypek - fortepian

3 lipca 2011 r., godz. 17:00
Julia Kociuban
Helene Tysman

10 lipca 2011 r., godz. 17:00

Paweł Wakarecy

17 lipca 2011 r., godz. 17:00   

Mateusz Kołakowski

24 lipca 2011 r., godz. 17:00
Karol Radziwonowicz
I Solisti di Varsavia

Koncerty organizowane są przez: Stołeczną Estradę, Miasto Stołeczne Warszawa, Instytut Polski w Paryżu, Senat Republiki Francuskiej przy wsparciu Yamaha Artist Services Europe oraz partnerów medialnych - France Music i La Terrasse.


« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni