Skrzyżowanie KulturRock Loves ChopinWianki Nad WisłąDzień DzieckaKoncerty Chopinowskie Instytucja kultury
Polski English

Polska Flash z okazji polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej

Miejsce: MQ Haupthof, Museumsplatz 1, 1070 Wiedeń
Data rozpoczęcia: 2011-07-16

16 lipca z okazji polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej na głównym dziedzińcu największego kompleksu muzeów i galerii sztuki współczesnej MuseumsQuartier w Wiedniu odbędzie się taneczno-muzyczno-teatralne widowisko "Zdarzenia", przygotowane przez artystów z Polski, Węgier i Austrii.

Zdarzenia
Spektakl "Zdarzenia", realizowany przez Pracownię Fizyczną i muzyków Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego (SzaZa). Improwizacja sceniczna na pięciu tancerzy i dwóch muzyków została poszerzona o zaproszonych gości z innych krajów. Do muzyków i tancerzy z Polski dołączą tancerze i muzycy z Wiednia, Linzu oraz Węgier. Tancerze i muzycy spotkają się na pięć dni w Wiedniu, by wspólnie pracować nad projektem, który zakończy się plenerowym pokazem na dziedzińcu kompleksu kulturalnego MuseumsQuartier w Wiedniu. Istotą projektu jest jego interaktywny charakter. Tak jak w spektaklu „Zdarzenia”, wspólne działania przestrzenno-ruchowe tancerzy i muzyków moderowane będą na bieżąco z zewnątrz przez Jacka Owczarka, autora projektu. Tancerze i muzycy wchodzić będą także w relacje z publicznością prowokując i wciągając widzów do wspólnych działań.

Koncepcja & Moderacja: Jacek Owczarek

Tancerze (Polska): Ola Ścibor, Agnieszka Muczyń, Dawid Lorenc, Krzysztof Skolimowski, Paweł Grala, Aneta Zwierzyńska, Radek Hewelt
Tancerze (Węgry): Katalin Lengyel, Zoltán Vakulya


Muzycy:
Franz Hautzinger (A) – trumpet & electronics
Burkhard Stangl (A) – guitar & electronics
Clementine Gasser (CH) – cello
Isabelle Duthoit (F) – clarinet & vocal
Krzysztof Kasprzyk (PL) – saxes
Paweł Szamburski (PL) – clarinet
Patryk Zakrocki (PL) – violin

Kostiumy: Zuzanna Markiewicz
Kamery: Daria Kopiec, Monika Kotecka

Więcej informacji:
http://www.polnisches-institut.at/pl 

 


« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni