Skrzyżowanie KulturRock Loves ChopinWianki Nad WisłąDzień DzieckaKoncerty Chopinowskie Instytucja kultury
Polski English

Dni Berlina – Brama Brandenburska przyjedzie do Warszawy!

Miejsce: ul.Traugutta
Data rozpoczęcia: 2011-11-25

Dni Berlina – Brama Brandenburska przyjedzie do Warszawy!

20-lecie Partnerstwa Miast Berlina i Warszawy


Z okazji obchodów 20-lecia Partnerstwa Miast Berlina i Warszawy, w dniach 25-27 listopada, w stolicy Polski zobaczyć będzie można najbardziej znany symbol Berlina - Bramę Brandenburską. Uroczystość rozpoczęcia Dni Berlina w Warszawie, wraz z włączeniem odświętnego oświetlenia Bramy Brandenburskiej i lampionów „Świata świateł” odbędzie się w piątek, 25 listopada o godzinie 17.30 na deptaku przy ulicy Romualda Traugutta i Krakowskim Przedmieściu.

Od tego momentu, przez trzy dni, podświetlona Brama Brandenburska, przypominać będzie o obchodzonej dwudziestej rocznicy Partnerstwa obu miast. W sobotę i niedzielę na odwiedzających stoiska gości oczekiwać będzie tradycyjna berlińska kuchnia z m.in. Currywurst i grzane wino, a dni jubileuszu uświetnią dodatkowo występy orkiestry marszowej Beat ‘n’ Blow oraz instalacja świetlna z lampionami, które zawieszone na drzewach deptaku stworzą niezapomnianą atmosferę.

Obok oficjalnych uroczystości prowadzona będzie kampania pod tytułem „be warsaw, be friends, be berlin – your message to the sister city”, w ramach której Warszawiacy i Berlińczycy, m.in. uczniowie szkół, jak i inni użytkownicy Internetu, zaproszeni zostali do przekazania osobistych wiadomości dla miasta partnerskiego za pośrednictwem portali społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i www.be.berlin.de. Przesyłane od nich teksty wyświetlane będą podczas Dni Berlina na podłużnym telebimie, zamieszczonym na modelu Bramy Brandenburskiej.

Inna atrakcją obchodzonej rocznicy jest akcja „Make it a Million". Nagrane na żywo przed Bramą Brandenburską w Warszawie wiadomości dla Berlina, zamieszczone zostaną na berlińskim profilu na portalu Facebook. Uczestnictwo w konkursie na pewno się opłaci, a najlepsze z nagrań zostaną nagrodzone sponsorowanym wyjazdem do stolicy Niemiec.

Obok oficjalnych obchodów 20-lecia Partnerstwa Miast Berlina i Warszawy przez cały rok organizowane są różnego rodzaju warsztaty i spotkania kulturalne, koordynowane przez Kancelarię Senatu Miasta Berlina, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Kulturprojekte Berlin GmbH. W ramach tego cyklu, jeszcze w grudniu, odbędzie się pokaz kreatywnej mody i designu „Tradition for fashion”, a 18 i 19 listopada warszawska i berlińska młodzież spotka się na warsztatach tanecznych w ramach projektu „Face to Face”.

Organizatorem Dni Berlina w Warszawie jest Berlin Partner GmbH w ramach kampanii beBerlin.

Dokładny plan obchodów rocznicy oraz wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na oficjalnej polskojęzycznej stronie internetowej www.berlin-polska.pl oraz berlińskim profilu na www.facebook.com/Berlin.
 


« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni