Skrzyżowanie KulturRock Loves ChopinWianki Nad WisłąDzień DzieckaKoncerty Chopinowskie Instytucja kultury
Polski English

Imprezy zagraniczne w 2008 roku

Shenzen, 29 marca 2008

Koncert „Melodie Świata” na zaproszenie władz miasta Shenzhen.
Polscy soliści: Anna Cymerman, Iwona Tober, Tadeusz Szlenkier i Leszek Świdziński, wystąpili w Shenzhen Grande Theatre z towarzyszeniem słynnej Shenzhen Symphony Orchestra pod dyrekcją Krzysztofa Urbańskiego, dyrygenta z Filharmonii Narodowej w Warszawie.


Warszawski Weekend w Rydze - 17-20 kwietnia 2008

W ramach „Warszawskiego Weekendu” w Rydze odbyły się wydarzenia promujące miasto i różnorodną scenę muzyczną oraz wystawy nawiązujące do historii Warszawy.
- Koncert fortepianowy, który odbył się w Domu Czarnogłowych w wykonaniu Tomasza Pawłowskiego, który zaprezentował wybrane utwory Fryderyka Chopina.
- Koncert zespołu Al Tango połączony z nauką tańca i milongą, który odbył się w The Small Gild.
- „Miasto Mania” – koncert Marysi Peszek w Riga Latvian Society Mouse.
- Koncert prezentujący różne muzyczne tradycje ludowe Warszawy i Mazowsza w interpretacji trzech różnych zespołów Dom Tańca, Promni, Village Kollektiv w Riga Latvian Society Mouse.
- Wystawa Starych Pocztówek w Urzędzie Miasta Rygi oraz Wystawa Kartografii Warszawskiej w St. Peters Chuch.


Poland in the Park - Chicago, 3 maja 2008


Promocja Warszawy podczas festiwalu „Polnad in the Park” w Millenium Park, gdzie zaprezentowano specjalny koncert „Melodie Świata” z udziałem Northwestern University Symphony Orchestra pod dyrekcją Maestro Sławomira Chrzanowskiego oraz polskich solistów: Anny Cymerman, Iwony Tober, Tadeusza Szlenkiera, Leszka Świdzińskiego, prezentujący Warszawę jako centrum kultury europejskiej.


Dni Warszawy w Lubljanie - 7 – 27 maja 2008


- Podczas Dni Warszawy w Ljubljanie zaprezentowano bogaty program, który rozpoczął uroczysty koncert fortepianowy w Galerii Narodowej wykonaniu Janusza Olejniczaka z okazji święta Konstytucji 3 maja.
- Wystawa fotografii architektury autorstwa Wojciecha Kryńskiego, zatytułowana „Warszawa Nowa”.
- Przegląd filmów polskich w ramach Tygodnia Kina Polskiego, który odbył się w kultowym kinie Kinoteka, w Lubljanie, gdzie zaprezentowano filmy: EDI, Plac Zbawiciela oraz Warszawa.
- Warszawski wieczór klubowy, podczas którego zagrały dwa warszawskie zespoły: Masala i Vavamuffin. Koncert odbyły się w Klubie KUD France Preserem, który jest „domem” bohemy lublańskiej.
- Wernisaż wystawy Wojtka Wieteski „Stacja Warszawa”, który odbył się Klubie KUD France Preserem.
- Teatr tańca nowoczesnego Bretoncaffe w spektaklu zatytułowanym „Taniec śniącego ciała”, który odbył się w legendarnej Starej Elektrowni, która od wielu lat jest ściśle związana z teatrem tańca.
- Koncert Melodie Świata, który prezentowany był już w wielu miejscach na Świecie, również w Ljubljanie spotkał się z gorącym przyjęciem. Wagi koncertu dopełniło miejsce, którym był teatr letni organizowany co roku przez władze miasta na terenie zabytkowego kompleksu kościelnego.


Kazachstan, Festiwal „Wielki jedwabny szlak”


Koncert zespołu pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej.


Expo w Saragossie - lipiec 2008

Warszawa zaprezentowała się ze spektaklem „Wodne pejzaże” w wykonaniu artystów zespołu RITMODELIA oraz Teatru A3, który oparty był na teatralnych środkach wyrazu o tematyce nawiązującej do idei przewodniej EXPO 2008 „Woda – a zrównoważony rozwój”.

« » Sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni