Wianki nad Wisłą Stołeczna Estrada Wianki nad Wisłą
Polski English

Reamonn

Kiedy w 1999 roku ukazał się singiel "Supergirl", cały świat zwariował na punkcie tego zespołu. Później było tylko lepiej, kolejne single i albumy potwierdziły wysoką klasę muzyków.

Reamonn założył w 1998 r. niezwykle charyzmatyczny, irlandzki wokalista Rea Garvey, który resztę muzyków zebrał dzięki ogłoszeniu w gazecie o treści "irlandzki wokalista szuka zespołu". Do dziś wielu fanów nie może się zdecydować, czy Reamonn to zespół niemiecki czy irlandzki.

Zespół tworzą: Rea Garvey (wokal i gitara) - jedyny Irlandczyk w składzie oraz muzycy niemieccy - Sebastian „Sebi” Padotzke (instrumenty klawiszowe), Mike „Gomezz” Gommeringer (perkusja), Phillip Rauenbusch (bas) oraz Uwe Bossert (gitara).

Debiutancki album „Tuesday" (dzisiaj już o statusie złotej płyty) ukazał się 24 lipca 2000 r. Największe przebije z tej płyty to „Josephine”, Waiting there for You” i „Supergirl”. Kawałki są naprawde świetne więc nic dziwnego, że pierwsza płyta odniosła ogromny sukces. To zmotywowało ekipe Rea do nagrania kolejnego krążka. "Dream no 7" ukazął się 15 października 2001r. „Jeanny” wykonywana z Xavierem Naidoo podbiła serca słuchaczy bardzo szybko. Podobnie jak „La Triest” czy „Life is a Dream”. Kawałkami z tego krążka fani musieli sie zadowolić przez 2 lata gdyż "Beautiful Sky" ukazał sie dopiero w 2003 roku. Cała płyta jest spokojniejsza, bardziej melancholijna – „Pain” czy „Promised Land”, czy choćby „Strong”, wprowadzają wyjątkowy klimat. Nie brakuje tam jednak gorących utworów takich jak „Valentine”. Zaś krążek - z 2004 - "Rise your hands" znów zawiera kilka najnowszych przebojów zespołu. Ostatni album „Wish”, zawierający kolejny przebój "Promise (You and Me)", to pierwsza płyta, nad którą muzycy pracowali z nowym producentem Gregiem Fidelmanem (znanym ze współpracy z Red Hot Chili Peppers i Johnym Cashem). „Wish” potwierdził, że zespół jest w doskonałej formie.

Są zespoły, które po pierwszy sukcesie włączają „autopilota” i pozwalają sprawom, aby toczyły się same. Reamonn nie działa w ten sposób. Oni wciąż walczą i pracują dokładnie tak samo ciężko jak przed wydaniem debiutu.
„Mieliśmy takie chwile, kiedy stawaliśmy w obliczu problemów, jakie spotykają niemal każdy zespół. To, że udało się nam je przezwyciężyć to wielka sprawa, bo wielu innych poległo… Nam zależało, żeby wejść na wyższy poziom, osiągnąć coś nowego, nawet pomimo tego, że ludziom wydawało się, że jesteśmy już na samym szczycie”.

Wybrana dyskografia:
(2000) "Tuesday"
(2001) "Dream No. 7"
(2003) "Beautiful Sky"
(2004) "Raise Your Hands"
(2005) "Wish

« » Wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni