Warszawa Dzieciom Warszawa Dzieciom Stołeczna Estrada Warszawa Dzieciom
Polski English

Inauguracja Akcji Lato w Mieście

Miejsce: Amfiteatr Parku Sowińskiego
Data rozpoczęcia: 2009-06-25
Godzina rozpoczęcia: 10:30

Stołeczna Estrada od wielu lat organizuje imprezy dla dzieci i młodzieży podczas wakacji w Warszawie. Wspólnie z  Biurem Sportu i Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, które koordynują całą akcję „Lato w Mieście”, przygotowuje inaugurację i finał tego wydarzenia.

Z uwagi na złe warunki atmosferyczne zmuszeni jesteśmy do przeniesienia imprezy z Pola Mokotowskiego w miejsce zadaszone. W związku z tym, w tym roku na inaugurację akcji zaprosimy dzieci do Amfiteatru w Parku Sowińskiego gdzie czekać będzie wiele zabaw i konkursów z nagrodami. Tradycyjnie powstanie miasteczko sportowe TKKF oraz stoisko „Sieciaki na wakacjach”. Na scenie zaprezentujemy przedstawienie „Pyza na polskich dróżkach” oraz koncert zespołu PIN.

Inauguracja Akcji Lato w mieście - Amfiteatr Parku Sowińskiego, 25.06, godz. 10.30-13.30.


Finał Akcji Lato w Mieście

Miejsce: Podzamcze
Data rozpoczęcia: 2009-08-21

Jak co roku pod koniec sierpnia na Podzamczu, rozpocznie się finał wakacyjnej akcji „Lato w Mieście”. TYm razem występy uczestników urozmaicą pokazy możliwości sprawnościowych i technicznych służb bezpieczeństwa oraz wieczorny koncert Danzela oraz zespołu Afromental.

Impreza podsumowująca będzie miała, jak w roku ubiegłym, nieco odmienny charakter niż w latach poprzednich. Występy najmłodszych uczestników akcji będą odbywać się równolegle z atrakcjami przygotowanymi w ramach programu „Bądź bezpieczny w mieście”, realizowanego przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

W programie zapewnimy takie atrakcje jak pokaz taktyk i technik interwencji Straży Miejskiej. Pokażemy uzbrojenie oraz wyposażenie technika kryminalistyki Straży Granicznej. Komenda Stołeczna Policji zaprezentuje sprzęt służbowy, m.in. poduszkowce, policyjne motocykle i quady. Nauczy ponadto jak sporządzić portret pamięciowy i pobrać odciski palców. Będzie można także spotkać przedstawicieli Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej.
W Miasteczku Ruchu Drogowego dzieci będą poruszać się po wyznaczonych trasach na specjalnie przygotowanych dla nich rowerach i motorowerach. Ciekawą lekcją dla małych kierowców z pewnością będzie prezentacja symulatora zderzeń oraz nauka pierwszej pomocy.
Dla młodych miłośników zwierząt przygotujemy spotkanie z policyjnymi psami, prezentacje patrolu konnego oraz pokaz wyposażenia patrolu EKO przeprowadzającego interwencje związane ze zwierzętami.

Kolejne atrakcje zaoferuje TKKF - dmuchana ścianka wspinaczkowa, bungee-trampolina, tenis stołowy, piłkarzyki, ergometry wioślarskie, to tylko niektóre z nich.

W części artystycznej pikniku zobaczymy Lan Yang Dancers  – młodzieżowy zespół folklorystyczny z Tajwanu. Zespół zaprezentuje między innymi: taniec z bębnami, zabawę z wachlarzem, taniec aborygenów z Tajwanu i taniec związany z religijną ceremonią Festiwalu Środka Lata.  

Wieczór urozmaicą koncerty gwiazd.  Najpierw zobaczymy przebojowy Afromental, a na zakończenie imprezy wystąpi gwiazda muzyki dance Danzel.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny.
Wstęp wolny!

 


Tłok w Parku Sowińskiego

Gazeta Wyborcza - Stołeczna z dnia 26-06-2009


Zaczęło się Lato w Mieście

Dziennik Polska Europa Świat  z dnia 26-06-2009


Lato w Mieście chowa się przed deszczem

Rzeczpospolita - Życie Warszawy z dnia 25-06-2009


« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni