Skrzyżowanie KulturRock Loves ChopinWianki Nad WisłąDzień DzieckaKoncerty Chopinowskie Instytucja kultury
Polski English

Rok Chopina, rok Warszawy

Rok Chopinowski, dzięki Władzom Stolicy i Stołecznej Estradzie, zagościł w najbardziej prestiżowych miejscach globu. Przyciągnął tysiące słuchaczy, dotarł do milionów odbiorców telewizji i prasy w Paryżu, Madrycie, Barcelonie, Kairze, Szanghaju, a nawet za Kołem Polarnym w norweskim Tromso.

Stolica była w 2010 r. najprężniejszym i najbardziej wpływowym ambasadorem muzycznego dziedzictwa Fryderyka Chopina. Zaś wybitny kompozytor, stał się wizytówką Warszawy, potwierdzając jej aspiracje do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.


Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy

Data rozpoczęcia: 2010-12-04

Wielka Iluminacja Świątecznej Warszawy miała swoją inaugurację 4 grudnia.

W uroczystym koncercie wystapili:
K.A.S.A., Urszula, Patrycja Markowska, Sienna Gospel Choir i gwiazda wieczoru - PIASEK.

Zapraszamy do fotogalerii


Chick Corea - Świątecznie Warszawie

Miejsce: Archikatedra św. Jana Chrzciciela
Data rozpoczęcia: 2010-12-27
Godzina rozpoczęcia: 20:00

Tradycją spotkań Bożonarodzeniowych, które od lat przygotowuje Stołeczna Estrada,  jest zapraszanie najwspanialszych i niekwestionowanych  gwiazd muzyki. Podczas minionych,  grudniowych spotkań, kolędy i pastorałki śpiewali zawsze najwybitniejsi artyści: wybitny kwartet Hilliard Ensemble, legendarna diva operowa Barbara Hendricks, amerykański zespół wokalny Take 6, oryginalny The Golden Gospel Singers.

W tym roku zaproszenie przyjął wybitny pianista jazzowy Chick Corea. Artysta wystąpił w koncercie solowym, wzbogacając swój repertuar o utwory w tematyce świątecznej.

Serdecznie zapraszamy do przeczytania recenzji
Rzeczpospolita
Życie Warszawy

Gazeta Wyborcza

Zapraszamy do fotogalerii


Koncert Sylwestrowy - Piotr Rubik „The best of”

Miejsce: Sala Kongresowa PKiN
Data rozpoczęcia: 2010-12-31
Godzina rozpoczęcia: 19:00


Stołeczna Estrada od kilkunastu lat organizuje najbardziej prestiżowe koncerty sylwestrowe w stolicy. Udział najlepszych polskich artystów sprawił, że zyskały one swój niepowtarzalny styl i grono wiernych zwolenników. W tym roku Stołeczna Estrada ponownie zaprasza swoich gości na ten wyjątkowy  wieczór do Sali Kongresowej PKiN.


Koncert “The best of” to zestaw najpiękniejszych, najbardziej znanych i lubianych kompozycji stworzonych przez utalentowanego polskiego  kompozytora. Pod batutą Piotra Rubika wystąpią: Orkiestra  Symfoniczna  Filharmonii Dolnośląskiej, Chór La Musica Corale, Wrocławski Chór Akademicki oraz  soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz. W sumie na scenie pojawia się ok 110 wykonawców co czyni ten koncert niezwykle spektakularnym wydarzeniem.

Cena biletów: 200, 150, 100, 60 PLN


2 ERA SCHAEFFERA

Miejsce: Muzeum Kolejnictwa
Data rozpoczęcia: 2010-11-27
Godzina rozpoczęcia: 19:00

Festiwal Era Schaeffera to twórcze zmierzenie się ze światem Bogusława Schaeffera na różnych polach sztuki. Zbudowanie wyjątkowego spotkania tu i teraz na oczach widza i przy jego aktywnym współudziale. Świat wykreowany w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie ma nawiązywać w sposób bezpośredni do motywu Człowieka , Bohatera, Aktora, Artysty wrzuconego w nieznaną sobie przestrzeń. Do miejsca, do którego się przybywa, by potem je opuścić trwając w niekończącej się Podróży z punktu do punktu.


Twórcze działania bohaterów zostają rozpięte na wielu płaszczyznach muzyki, teatru, tańca
tworząc unikatowe i jednorazowe spotkanie, które zdawać się nie ma początku i końca zapętlone w nieskończonych repartycjach i ponownych zawieszone pomiędzy tym, co jest i co już było. W finale tych zderzeń aktorsko – cielesno – słowno-muzycznych, wykreowuje się improwizowana Forma, której puentą są Ponowne Narodziny Schaefferowskiego Chóru, będącego ucieleśnieniem jego Idei Sztuki, symbiozą w dekonstrukcji – tego, co jest muzyką / ciałem / słowem / grą / dźwiękiem / gestem.
 

Cena biletów: WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI

« 1 2 3 »
« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni