Wianki nad Wisłą Stołeczna Estrada Wianki nad Wisłą
Polski English

Wianki pod Pałacem

W minioną sobotę w samym centrum Stolicy odbyły się warszawskie Wianki. Pomimo zmiany miejsca oraz charakteru imprezy warszawska publiczność tradycyjnie dopisała - na koncercie bawiło się około 20 tysięcy osób. Aby tradycji stało się zadość nie zabrakło prawdziwych wianków, kwiatów oraz fosforyzujących gadżetów.


Na wielkiej scenie pod Pałacem Kultury wystąpiły zespoły: Europe, Kosheen oraz Muniek. Fani Europe przyjechali na koncert z całej Europy i czekali na ich występ już od wczesnych godzin rannych. A było warto! Legendarny zespół okazał się być w fantastycznej formie i emanował pozytywną energią. Poza utworami z nowej płyty muzycy zaprezentowali kilka starych hitów, a show zakończyli słynnym „The Final Countdown”.


Wianki już w sobotę!

Miejsce: Plac Defilad
Godzina rozpoczęcia: 20:00


   na Wiankach w Warszawie!

W najbliższa sobotę 19 czerwca o godzinie 20 na Placu Defilad rozpocznie się koncert wiankowy.
Wystąpią Muniek i legendarny zespół Europe. Ze względu na niedopełnienie umowy przez naszego kontrahenta na scenie nie pojawi się zespół Fun Lovin’ Criminals.
W Warszawie wystąpi natomiast znakomity brytyjski zespół KOSHEEN w składzie Sian Evans (wokal), Markee Substance i Darren Decoder.

Podczas wieczoru odbędzie się również akcja charytatywna na rzecz powodzian. Na ekranach umieszczonych na terenie imprezy wyświetlane będą materiały archiwalne TVN i TVN Warszawa z numerami kont Caritasu i numerami, na które uczestnicy imprezy będą mogli wysyłać sms-y z treścią POMAGAM.
 


Wywiad z Joey'em Tempestem - wokalistą Europe

Jak nastawieni są na koncert w Warszawie? Jak wspominają swój ostatni pobyt w Polsce w 1992 roku? Czego możemy się spodziewać po ich występie na Wiankach nad Wisłą 19 czerwca?

Na te i inne pytania Małgorzaty Sęczak - dziennikarki portalu Rock magazyn.pl, odpowiedział Joey Tempest - wokalista zespołu Europe.


Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu poniżej oraz na stronie

http://www.rockmagazyn.pl/wywiad/99,europe-joey-tempest-jestesmy-w-optymalnej-formie.htm


Gwiazda "Wianków nad Wisłą"

Data rozpoczęcia: 2010-06-19

Legendarny szwedzki zespół EUROPE wystąpi 19 czerwca podczas Wianków nad Wisłą w Warszawie. Publiczność z pewnością usłyszy największy przebój „The Final Countdown” tuż przed odpaleniem wielkiego pokazu pirotechniczego!

Najnowszy album Europe - „Last Look at Eden” pojawił się na rynku w sierpniu 2009 i zebrał mnóstwo pozytywnych opinii. Obecnie trwa jego trasa koncertowa po Europie i Azji.  
Muzycy zgodnie mówią o nim „najlepszy rockowy album dekady”. Czy to prawda? Będziemy mieli okazję przekonać się na żywo 19 czerwca 2010 w Warszawie podczas Wianków nad Wisłą.
Będzie to druga wizyta w Polsce. Ostatnio Europe koncertował w naszym kraju w 1992 roku.

Zapraszamy!

Cena biletów: wstęp wolny

« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni