Koncerty Chopinowskie Koncerty Chopinowskie Stołeczna Estrada
Koncerty Chopinowskie
Polski English


Trwa sezon koncertowy w Łazienkach Królewskich!

Pomimo kaprysów tegorocznej pogody Koncerty Chopinowskie odbywają się planowo. Czy słońce czy deszcz warszawska publiczność jak zwykle nie zawodzi. W każdą niedzielę wierni fani muzyki Fryderyka Chopina przychodzą pod pomnik aby rozkoszować się muzyką na żywo w mistrzowskim wykonaniu.

Niezwykle przejmującą atmosferę miał finał koncertu Alberto Nose, który odbył się     1 sierpnia, w dniu 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Utwór wykonywany na bis artysta rozpoczął tuż przed godziną W. Gdy zawyły syreny wszyscy widzowie stanęli na baczność i tak wysłuchali utworu do końca. Po zakończeniu syreny wciąż wyły, a gdy ucichły, wzruszona publiczność nagrodziła pianistę owacjami na stojąco. 

 W drugiej połowie cyklu Koncertów Chopinowskich również nie zabraknie wielkich nazwisk oraz niezapomnianych wrażeń.

Tych, którzy wciąż z przyjemnością wspominają koncert inauguracyjny z udziałem Michaela Nymana i Morion Trio, zapraszamy do obejrzenia relacji video z koncertu.


Rozpoczął się kolejny sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich

W niedzielę o godz. 12 pod pomnikiem Fryderyka Chopina wystąpiła Magdalena Lisak.
Ze względu na nieprzewidziane okoliczności Pan Janusz Olejniczak był zmuszony odwołać swój występ na 40 minut przed rozpoczęciem koncertu.
Na szczęście dzięki zrządzeniu losu w Łazienkach Królewskich spacerowała przypadkiem znakomita pianistka, która przyjechała tego dnia na wieczorne nagranie w Polskim Radio.
Magdalena Lisak zgodziła się zagrać krótki recital dla zebranej publiczności.
Artystkę usłyszymy jeszcze raz 11 lipca o godz. 16.00. Wtedy zagra cały swój program chopinowski.

O godzinie 16.00 koncert odbył się zgodnie z planem. Pan Stanisław Drzewiecki nie wystraszył się narastającego deszczu i w mistrzowskim stylu zagrał pełny, pięćdziesięcio minutowy recital.

 


Inauguracja Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich

Miejsce: Łazienki Królewskie - Pomnik F. Chopina
Data rozpoczęcia: 2010-05-15
Godzina rozpoczęcia: 20:00

W ubiegłym roku obchodziliśmy jubileusz 50-lecia istnienia Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Rok 2010 jest jeszcze bardziej wyjątkowy z uwagi na obchodzoną na całym świecie dwusetną rocznicę urodzin kompozytora.
Stołeczna Estrada chcąc uczcić godnie ten fakt, rozpocznie 51 sezon koncertów od  niezwykłej inauguracji. W sobotę 15.05  pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Warszawie wystąpi Michael Nyman Band oraz Motion Trio.

Michael Nyman o Motion Trio:
"Ja i mój zespół jesteśmy pod wrażeniem siły muzyki, jaką grają. Ich dźwięki to ten element, którego brakowało w naszej pracy. Współpraca z Motion Trio, to jeden z bardziej ekscytujących projektów, w jakich brałem udział ".

Cena biletów: wstęp wolny

« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni