Warszawa Dzieciom Warszawa Dzieciom Stołeczna Estrada Warszawa Dzieciom
Polski English

Inauguracja Akcji Zima w Mieście

Miejsce: Arena - Ursynów
Data rozpoczęcia: 2010-02-01
Godzina rozpoczęcia: 11:00

W tym roku na inaugurację akcji zaprosimy dzieci do hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów gdzie odbędzie się Wielki Bal Karnawałowy dla Dzieci.

Jak na prawdziwy bal przystało będzie to impreza taneczna. Animatorzy będą układać choreografię razem z dziećmi a tło muzyczne zapewni profesjonalny DJ. Najlepsi tancerze biorący udział w konkursie tańca zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami, zostaną również wybrani Król i Królowa Balu.

Dla tych, którzy preferują inne formy rozrywki mamy wiele innych zabaw i konkursów. Dzieci będą mogły samodzielnie stworzyć swoje stroje lub maski i wcielić się w swoją ulubioną postać.
Oprócz tego zapewnimy młodej publiczności zabawy sportowe i rekreacyjne, jak: wyścig trzy nogi, wyścigi na piłkach z rogami, wyścigi na 5-osobowych rurach, wyścigi na dmuchanych koniach, nauka chodzenia na szczudłach, łapanie baniek mydlanych, trampolina czy kulobańki.

Główną atrakcją balu będzie "Show The Jacksons" polski show musicalowy poświęcony Michaelowi Jacksonowi. W projekcie wystąpią: Ola Szwed, Karolina Nowakowska, Patrycja Kazadi, Artur Chamski i Nick Sinclair. Show wypełniają największe przeboje Michaela Jacksona i Jackson 5. Młode gwiazdy wykonają m.in.: ABC, Can You Feel It, I Want You Back, Billie Jean, Dirty Diana czy Liberian Girl.

Bezpłatne wejściówki do odebrania od 18.01.2010 r. do wyczerpania
Arena Ursynów ul. Pileckiego 122, tel.: 022 334 62 00
Stołeczna Estrada ul. Marszałkowska 77/76, TEL: 022 849 68 84


 


Finał Akcji Zima w Mieście

Miejsce: Sala Kongresowa PKiN
Data rozpoczęcia: 2010-02-12
Godzina rozpoczęcia: 13:00


FOSA – Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne to szeroko zakrojony projekt teatralny przeznaczony dla młodzieży warszawskiej, która zostaje w domu podczas ferii zimowych. Od siedmiu lat Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej przygotowuje go we współpracy ze Stołeczną Estradą oraz aktywnymi zawodowo artystami prowadzącymi warsztaty i próby z młodymi ludźmi.

Efektem finalnym warsztatów FOSA jest widowisko muzyczne, którego premiera odbywa się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki na zakończenie ferii. Do tej pory wystawiliśmy spektakle oparte na motywach znanych dzieł literackich, między innymi: „Pinokio”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Alicja w Krainie Czarów”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. W tym roku rozpoczynamy produkcję musicali młodzieżowych dedykowaną naszemu miastu. Autorem wszystkich realizacji FOSY jest Cezary Domagała, reżyser, autor scenariuszy i tekstów piosenek.

Jak co roku do projektu – na podstawie kolejności zgłoszeń – przyjmujemy 150 uczestników w wieku od 13 -19 lat.  Praca nad spektaklem trwa 2 tygodnie.  W ramach prób odbędą się zajęcia choreograficzne, teatralne, wokalne, dykcyjne, dramowe, praca w studiu nagrań, próby do widowiska. Tworząc ten projekt założyliśmy, że każdy kto zgłosi swój udział wystąpi w przygotowywanym widowisku, bez względu na poziom umiejętności. To podczas naszych warsztatów artystycznych młodzież uczy się i podnosi swoje umiejętności pod kierunkiem profesjonalistów.

W tym roku zobaczymy musical warszawski pod tytułem „Warszawski sen”. Bohaterami musicalu będą młodzi mieszkańcy stolicy, ze swoimi marzeniami, problemami, radościami, którzy opowiedzą o sobie i o Warszawie. Przedstawimy Stolicę jako miasto nowoczesne, kultywujące historię i tradycję, miasto wielokulturowe.

Scenariusz i reżyseria: Cezary Domagała
Opracowanie muzyczne: Tomasz Bajerski
Scenografia: Ewa Łaniecka
Kostiumy: Gabryella Miłowska-Moląg
Choreografia: Marta Domagała


Więcej informacji:
Agnieszka Budzyń, Martyna Skrednów.
Dział Animacji i Organizacji Imprez Artystycznych SCEK,
tel. 22 831-53-93,
mail: info@scek.pl
www.scek.plBezpłatne wejściówki do odebrania od 01.02.2010 r. do wyczerpania.
Stołeczna Estrada ul. Marszałkowska 77/76,
tel: 022 849 68 84


 


Dziecięce Ogrody Muzyczne

Miejsce: Centrum Promocji Kultury Bielany
Data rozpoczęcia: 2010-02-02

Stołeczna Estrada oraz Fundacja Ogrody Muzyczne organizują od wielu lat imprezy „Dziecięce Ogrody Muzyczne” odbywające się latem w trakcie festiwalu pod wielkim namiotem na dziedzińcu Zamku Królewskiego oraz zimą w Domach Kultury poszczególnych dzielnic Warszawy. W tym roku impreza odbędzie się  w Centrum Promocji Kultury Bielany.

Celem projektu jest przybliżanie dzieciom muzyki klasycznej, które w przyszłości owocuje głębszym zainteresowaniem muzyką dzięki doznaniom i wrażeniom wyniesionym z dzieciństwa.

Z okazji ogłoszenia roku 2010 Rokiem Chopinowskim postanowiliśmy podczas zimowej odsłony przybliżyć dzieciom postać Fryderyka Chopina. W pierwszym tygodniu w ramach spotkań pn. Dzieciństwo i młodość Chopina w Polsce, dzieci poznają Fryderyka jako chłopca jakim był w ich wieku. Jego pierwszy Polonez został opublikowany gdy miał 7 lat, a pierwszy duży recital zagrał w wieku lat ośmiu, był przecież cudownym dzieckiem Nie będziemy dzieci zanudzać teorią muzyki, lecz pokażemy, jak żywym, wesołym, pełnym dowcipu i humoru był dzieckiem, jak wiele posiadał talentów, nie tylko bowiem grał na fortepianie i komponował, ale także świetnie rysował, miał także talent literacki i aktorski.

Drugi tydzień ferii upłynie nam na zgłębianiu Geniuszu i sławy Chopina. Nasza sala przemieni się w salę koncertową, gdzie zagrają dzieci ze szkół muzycznych. Poza tym poznamy współczesne miejsca chopinowskie w Warszawie: lotnisko im Fryderyka Chopina, Uniwersytet Muzyczny im F. Chopina, Muzeum F. Chopina, pomnik Chopina w Lazienkach, banknoty, znaczki pocztowe, statek szkolny „Fryderyk Chopin”, krater im. Chopina, a nawet planetoidę nazwaną „Chopin”.
Poznamy także tradycję Konkursów Chopinowskich odbywających się co pięć lat w Warszawie.

Nad całością czuwać będzie Irena Bogdanowicz – dyrygent, pianistka i kompozytor, a kolejne dni spotkań poprowadzi Maciej Gąsiorek – aktor, znany dzieciom jako Piksel z programu „Budzik” w TVP.


Zajęcia odbywać sie będą codziennie od wtorku do piątku w 2 turach:
1 tura - 10.00-11.15
2 tura - 11.30-12.45

 

Cena biletów: wstęp wolny

« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni