Wianki nad Wisłą Stołeczna Estrada Wianki nad Wisłą
Polski English

WarszaWIANKI

Miejsce: Podzamcze
Data rozpoczęcia: 2011-06-25

Pomóż uwolnić Sawę podczas gry miejskiej WarszaWIANKI!

Od dzisiaj ruszyły zapisy do gry miejskiej WarszaWIANKI, która została przygotowana specjalnie z myślą o wszystkich, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę na temat legendarnych bóstw , w które wierzyli nasi przodkowie za czasów Warsa i Sawy. Gra odbędzie się podczas imprezy Wianki nad Wisłą w dniu 25 czerwca na warszawskim Podzamczu.

Proponowana formuła gry to alternatywna wersja legendy o Warsie i Sawie, historii walki dobra ze złem, miłości z okrucieństwem, wszelkich cnót z wszelkim ich brakiem.
A historia była prosta:

Pewnego dnia Wars poznał piękną syrenę, którą odczarował, a ta zgodziła się zostać jego żoną. Sawa, bo takie przyjęła imię, była wieszczką i znała się na zielarstwie. Od tej pory przy ogniskach i w karczmach bajano o dwójce ludzi, których boją się demony,
a nawet bogowie...

Gdy jednak usłyszał te historie bóg Perun, rozgniewał się wielce i zastawił na nich okrutną pułapkę. Zwołane w jedno miejsce demony uwięziły Sawę, a Wars, ciężko ranion, nie mógł sam jej pomóc.

Jako, że boskie i ludzkie sprawy mają swe prawa, musiało bóstwo dać ludziom szanse na uratowanie Sawy. Ratunek miała przynieść jedynie określona liczba wianków, które Perun rozdał okolicznym demonom. Jedynie przechytrzając demony i zdobywając wianki, można uratować Sawę przed niechybną zgubą…

Do uratowania Sawy potrzebne będą WarszaWianki – wianki zdobyte w grze przez warszawiaków! Wars nie jest w stanie dokonać tego samotnie, dlatego też gracze będą musieli mu pomóc, zdobywając kolejne części wianków stając w szranki z demonami, bóstwami i postaciami znanymi ze słowiańskich legend. Na ich drodze staną między innymi: Swaróg, Kupała, Światowid, Dziwożona, Lel i Popel, Zmarzięta marzanna i wysłannicy Peruna.

Symbolem szczęśliwie zakończonej przygody będą płynące po Wiśle… wianki. O tym czy warszawiakom udało się uwolnić Sawę, przekonamy się podczas finału gry i happeningu o godzinie 18 na Bulwarach nad Wisłą.

Gra odbędzie się w dwóch turach: w godzinach 14.00 – 15.30 i 16.00 – 17.30.
Finał i rozdanie nagród o godzinie 18.00

Zapisy od 13 czerwca pod adresem wianki.2011@exploring.pl

pobierz regulamin gry

« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni