Skrzyżowanie Kultur Stołeczna Estrada Skrzyżowanie Kultur
Polski English

Cross Art

Cross Art. Cross Culture. Cross Europe. Projekt specjalny artystów sztuk wizualnych

Projekt Cross Art. Cross Culture. Cross Europe to wyjątkowa akcja z udziałem artystów, którzy na co dzień tworzą dzieła w przestrzeni miejskiej, pracują z kolorem i rozmaitymi fakturami. Zainspirowani tematyką festiwalową i towarzyszącą temu wydarzeniu barwną wielokulturowością zgodzili się stworzyć prace, które tego tematu będą dotyczyć i o nim opowiadać. Co więcej, same prace tworzone będą tuż przed i w czasie trwania Festiwalu stając się jego integralną częścią.

 

Skrzyżowanie kultur w wielkim formacie

19-30 września:
skrzyżowanie ulic Żelaznej i Alei Solidarności

1 października:
okolice namiotu festiwalowego

Temu przedsięwzięciu przewodniczy grafik Sapeusz, czyli Michał „Sepe” Węgra. W dniach 19 i 20 września 2011r. na specjalnej wielkoformatowej siatce zawieszonej przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Alei Solidarności Sepeusz wraz Chazme 718 tworzyć będą swoje artystyczne spojrzenie na temat skrzyżowania kultur. Gotową pracę będzie można oglądać do 1 października. Potem zostanie ona przetransportowana w okolice namiotu festiwalowego, gdzie każdy chętny będzie mógł odbić swoją dłoń, pod dziełem artystów.

 


Międzykulturowa wycinanka

26 września- 1 października:
namiot festiwalowy

Druga cześć projektu Cross Art. Cross Culture. Cross Europe to niezwykła międzykulturowa wycinanka, którą wspólnie stworzy grupa siedmiu młodych, polskich artystów działających pod przewodnictwem Anny Barlik, warszawskiej artystki, absolwentki m.in. Wydziału Rzeźby Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wycinanka będzie powstawała podczas trwania festiwalu na wewnętrznej stronie namiotu. Codziennie będzie powiększała się o nowe wzory wymyślone przez artystów zainspirowanych festiwalem oraz wszystkich chętnych, którzy będą chcieli się do nich przyłączyć.

 

 


« » Sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni