Skrzyżowanie Kultur Stołeczna Estrada Skrzyżowanie Kultur
Polski English

Nasi Artyści

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej (Polska)

Cieszy się popularnością i uznaniem na całym świecie. Odbyła ponad 100 tras koncertowych na pięciu kontynentach. Występowała we wszystkich najważniejszych salach koncertowych, gorąco oklaskiwana przez słuchaczy i chwalona przez krytyków muzycznych za doskonałe, charyzmatyczne wykonania. Uczestniczyła również w wielu prestiżowych międzynarodowych festiwalach na całym świecie.


Téka (Węgry)

Zespół Téka powstał w 1976 r. Od samego początku tworzyli go ludzie, których pasją była węgierska muzyka ludowa. Grają oni na instrumentach smyczkowych oraz unikalnych, autentycznych instrumentach ludowych (cymbały, flety pasterskie, liry, dudy węgierskie, drumle itp.).

Zespół Téka koncertuje na całym świecie, a w ich dorobku znajduje się już ponad 20 płyt z muzyką głęboko zakorzenioną w węgierskich tradycjach.


Faiz Ali Faiz Qawwal (Pakistan)

Faiz Ali Faiz pochodzi z rodziny, która od siedmiu pokoleń kultywuje tradycję śpiewu qawwali. Urodził się w 1962 r. w Sharaqpur w Pakistanie, profesjonalną karierę artystyczną rozpoczął w 1978 r.

Jego głos charakteryzuje się dużą skalą i wyjątkowym brzmieniem przypominającym legendarnego Nusrata Fateha Ali Khana - najwybitniejszego przedstawiciela qawwali - który był dla Faiza inspiracją i którego kompozycje on sam wykonuje.


Juan Cortés "Duquende" (Hiszpania)

Długo był uważany za spadkobiercę wybitnego śpiewaka Camaróna de la Isla. Jego metaliczny głos jest natychmiast rozpoznawalny i bez wątpienia jest jednym z najbardziej serdecznych i inspirujących głosów, jakie kiedykolwiek pojawiły się w katalońskim flamenco.


Juan Gomez "Chicuelo" (Hiszpania)

Ur. W 1968 r. w Barcelonie, brał udział w najbardziej prestiżowych projektach, produkcjach i nagraniach katalońskiego flamenco z Mayte Martinem, Ginesą Ortegą, Miguelem Povedą, Duquende. Akompaniował także znanym tancerzom takim jak La Yerbabuena, Sara Baras, Bélen Maya, Joaquín Grilo, Antonia "El Pipa”, Joaquín Cortés, Antonio Canales i Israel Galvan.

« 1 2 3 4 5 6 »
« » Sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni