Skrzyżowanie KulturRock Loves ChopinWianki Nad WisłąDzień DzieckaKoncerty Chopinowskie Instytucja kultury
Polski English

Aktualności


III Warszawski Kiermasz Książki

Miejsce: Rynek Mariensztacki
Data rozpoczęcia: 2012-05-19

W maju Warszawa zmienia się w czytelniczą stolicę Polski. Nie tylko za sprawą Targów Książki, ale również trzeciej edycji Warszawskiego Kiermaszu Książki, który odbędzie się 26-27 maja na Rynku Mariensztackim. W programie Kiermaszu zaplanowane są m.in. spotkania z pisarzami, strefy tematyczne, promocje książek, warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci - na wszystkie wydarzenia wstęp będzie bezpłatny. Organizatorami Kiermaszu jest Urząd Miasta st. Warszawy i Stołeczna Estrada we współpracy z firmą Murator EXPO.

Charakter Kiermaszu pozwala na obcowanie z książkami w przestrzeni publicznej, a także na spotkanie z różnymi osobami dla których czytanie jest pasją i przyjemnością. Dwudniowe wydarzenie będzie  prawdziwą książkową ucztą, w której uczestniczyć będzie mógł każdy miłośnik czytania.

 


Koncert Deep Forest

Miejsce: Łazienki Królewskie, Pomnik F. Chopina
Data rozpoczęcia: 2012-05-19
Godzina rozpoczęcia: 21:00


Legendarna grupa Deep Forest zagra dla Chopina.

Już po raz czwarty podczas Nocy Muzeów odbędzie się wyjątkowy koncert – legendarna grupa Deep Forest zagra przy Pomniku Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich. To największe wydarzenie muzyczne w ramach kulturalnej nocy stolicy. 19 maja artyści zaprezentują swoje największe przeboje oraz kilka nowych kompozycji z krążka Deep Africa, który jeszcze w tym roku ma trafić do półki sklepów muzycznych. Organizatorem wydarzenia jest Stołeczna Estrada.

W poprzednich latach wieczorny koncert podczas Nocy Muzeów był jednocześnie zwiastunem rozpoczynającego się nazajutrz sezonu Koncertów Chopinowskich. Mimo, że jest to zupełnie oddzielne wydarzenie, i w tym roku możemy się spodziewać muzycznego akcentu chopinowskiego.

Zwróciliśmy się do zespołu, aby ze względu na szczególne miejsce, w którym zagrają, włączyli w program występu utwór inspirowany muzyką Fryderyka Chopina. Cieszy mnie bardzo z jaką otwartością i autentycznym zaangażowaniem artyści podjęli się tego zadania – mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady.

Program dotychczasowych edycji koncertów opierał się na występach znakomitych artystów zarówno polskich jak i zagranicznych z kręgu klasyki, jazzu, world music, między którymi dochodziło czasem do ciekawych i wyjątkowych fuzji.
W poprzednich latach w ramach Nocy Muzeów wystąpili: Steve Hackett i Randy Brecker z Włodkiem Pawlikiem, Michael Nyman, Motion Trio, Leszek Możdżer, Anna Serafińska i Joanna Ławrynowicz. Koncert co roku gromadzi ok. 5-6 tysięczną publiczność.


 


Nagroda Literacka m.st. Warszawy - relacja


Nagroda Literacka - galeria zdjęć

22 kwietnia w Teatrze na Woli  odbyła się Gala rozdania Nagród Literackich m.st. Warszawy.

Laureatami zostali:

•    W kategorii „Proza” –  Pan Jarosław Mikołajewski za książkę „Rzymska komedia” (Agora);
•    W kategorii „Poezja” –  Pan Jacek Łukasiewicz za tomik „Stojąca na ruinie” (Biuro Literackie);
•    W kategorii „Książka dla dzieci – tekst i ilustracje”  Pani Małgorzata Strzałkowska za  książkę „Leśne głupki i coś” (Bajka);
•    W kategorii „Edycja warszawska” – Pani Ewa Morycińska – Dzius  za książkę „Rozsypane fotografie” (Świat Książki);

W kategorii „Warszawski twórca” nagrodę piątej edycji otrzymuje Pan prof. Janusz Tazbir.

Zapraszamy do fotogalerii!


HIT BIAŁO-CZERWONYCH - Koncert finałowy

Miejsce: Podzamcze
Data rozpoczęcia: 2012-05-02
Godzina rozpoczęcia: 21:00

Oficjalnym przebojem Reprezentacji Polski została piosenka Ko Ko Euro Spoko zespołu Jarzębina

Zapraszamy do fotogalerii

Cena biletów: wstęp wolny

« 1 2 »
« » Sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni