Wianki nad Wisłą Stołeczna Estrada Wianki nad Wisłą
Polski English

Wianki nad Wisłą 2011 - relacja Się Kręci


Wianki nad Wisłą 2011

Miejsce: Podzamcze
Data rozpoczęcia: 2011-06-25

Po rocznej przerwie spowodowanej remontem parku i budową Multimedialnego Parku Fontann, Wianki znów odbędą się na Podzamczu. To właśnie w tym miejscu Stołeczna Estrada organizuje je od kilkunastu lat. Co wydarzy się 25 czerwca podczas sobótkowej nocy? Już dzisiaj możemy poznać program i artystów, którzy wystąpią podczas wieczornego koncertu gwiazd.

Wianki nad Wisłą to impreza z tradycjami. Nawiązuje do prastarych obrzędów świętojańskich poświęconych żywiołom wody i ognia, które wedle dawnych wierzeń miały oczyszczającą moc. W programie imprezy współczesność przenika się z tradycją.
Rodzinny piknik, kiermasze rękodzieła i wyrobów przygotowywanych według dawnych receptur, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy oraz turystów, którzy licznie odwiedzają imprezę.

W tym roku szczególnym elementem zabawy będzie rodzinna gra miejska przygotowana specjalnie na tę okoliczność. Aby w finałowym happeningu (godzina 18) udało się uwolnić Sawę z rąk zazdrosnego Peruna, zawodnicy będą musieli przechytrzyć różne demony i strzygi, żeby zdobyć wianki dla Sawy. Miejmy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się doprowadzić do ponownego spotkania Warsa i Sawy. Wszyscy, którzy przyjdą nad Wisłę będę mogli zobaczyć na własne oczy słowiańskich bogów i inne fantastyczne postaci z gry, które razem z uczestnikami wypuszczą w nurt Wisły wianki.

Wieczorem na dużej scenie ustawionej przy ulicy Sanguszki zagrają dla nas znakomici artyści: Brodka, Wilki oraz gwiazdy z zagranicy – KELIS I SUNRISE AVENUE.
Zwieńczeniem nocnej zabawy będzie jak zwykle gigantyczne widowisko pirotechniczne.


 

Cena biletów: wstęp wolny


Współpraca

                            Organizator                                                                                       
 

Sponsor

Patroni Medialni

« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni