Wianki nad Wisłą Stołeczna Estrada Wianki nad Wisłą
Polski English

Artyści


Sunrise Avenue to zespół pięciu chłopaków pochodzących  z zimnej Finlandii, którzy dzięki utworowi  Fairytale Gone Bad  wydanym w 2007 roku,  rozgrzali serca tysięcy europejskich słuchaczy.
Zaczęli koncertować w małych fińskich klubach, potem supportowali zespół Tokio Hotel, aby wkrótce potem stać się międzynarodową gwiazdą.
Singiel  Fairytale Gone Bad  długo utrzymywał się na  pierwszych miejscach list przebojów w Finlandii, Szwecji, Niemczech, Austrii, czy Grecji.
Drugi wielki hit zespołu Forever Yours spotęgował jego popularność , a sprzedaż  On The Way To Wonderland –  pierwszego  studyjnego  albumu – przeszła najśmielsze oczekiwania (w Europie sprzedano ponad 400.000 albumów i 800.000 singli).


Zespół zagrał na największych europejskich festiwalach i odbył  trzy własne, całkowicie wyprzedane trasy po Europie.
W 2011 roku Sunrise Avenue wydał swój kolejny album Out Of Style. W pierwszym tygodniu po premierze zarówno krążek jak i pierwszy singiel znajdowały się na 2 miejscu pod względem sprzedaży w ojczyźnie zespołu, a w zaledwie dwa tygodnie po jej wydaniu płyta zyskała status złotej. Podobnie dzieje się w Niemczech i Austrii -
Hollywood Hills – pierwszy singiel z Out of Style w nieprawdopodobnym tempie pokrywa się złotem i od momentu premiery utrzymuje się w pierwszej trójce list przebojów.
Hollywood Hills jest jedną z najczęściej granych piosenek w wielu europejskich rozgłośniach radiowych.

Muzycy z Sunrise Avenue w wielu wywiadach podkreślają, że bardzo dobrze czują się w naszym kraju i zawsze chętnie tu wracają.
Z pewnością do zwiększenia frekwencji na koncercie przyczyni się także nowy singiel zespołu, który od kilkunastu dni możecie usłyszeć na antenie największych rozgłośni  radiowych w naszym kraju.

 http://www.sunriseave.com/

 


Jedna z najbardziej znanych wokalistek na świecie. Wychowana w Harlemie w Nowym Yorku, Kelis opuściła dom rodzinny w wieku 16 lat, jednak nie przerwała nauki w słynnej szkole Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts. Dwa lata później przy wsparciu spółki producenckiej The Neptunes zdobyła kontrakt płytowy.

W połowie roku 1999 Kelis zaśpiewała u boku kontrowersyjnego rapera Ol’ Dirty Bastarda w utworze Got Your Money, a będąca jej znakiem rozpoznawczym wielokolorowa fryzura afro i równie barwny styl wzbudziły zainteresowanie krytyków. Wydany w grudniu 1999 roku Album Kaleidoscope daje wyraz feministycznym pragnieniom (do dziś sprzedano go w USA w nakładzie ponad ćwierć miliona egzemplarzy).

W roku 2001 Kelis zdobyła nagrodę BRIT Award w kategorii: Największy przełom na scenie międzynarodowej. Kolejne płyty (Tasty, Kelis Was Here) przyniosły dalsze sukcesy - szczyty list przebojów oraz nagrody: nominacje do nagrody Grammy (2004 i 2007), BRIT (2001, 2005 i 2007), MTV (2004) I Urban Music (2007).

Kelis współpracowała z największymi nazwiskami w biznesie, nagrywając między innymi z Willl.I.Amem, Bjork, Outkast, Raphaelem Sadaaqiem, Mobym, Enrique Iglesiasem i grupą Basement Jaxx.

Najnowsza płyta artystki Flesh Tone ukazała się w maju 2010. Kelis zaskoczyła wszystkich fanów. Diva R’n’B zajęła się muzyką klubową. Promujący płytę singiel Acapella wyprodukowany przez Davida Guettę trafił już na pierwsze miejsce list przebojów Billboard Dance/Club Chart oraz Music Week Pop/Club Chart. „The New York Times” uznał album za „jedną z najmocniejszych do tej pory płyt piosenkarki”, a w rankingu magazynu „Spin” trafił na listę 25 najbardziej liczących się albumów lata.

KELIS – dyskografia
Flesh Tone (2010)
Kelis Was Here (2006)
Tasty (2003)
Wanderland (2001)
Kaleidoscope (1999)
 

 http://www.iamkelis.com/

 


 


Wszystko zaczęło się od Son Of The Blue Sky ...

Zespół Wilki od lat cieszy się niesłabnącą sympatią publiczności.   
Jeszcze w 90-tych latach cała Polska śpiewała Son of The Blue Sky, czy Moja baby. Po wielkich sukcesach Wilki na kilka lat zawiesiły działalność, a Robert Gawliński zajął się swoją solową karierą, która przyniosła między innymi hity O sobie samym i Nie stało się nic.

Brawurowy come back z płytą "4" i piosenką Baśka czy Urke nie był jednorazowym sukcesem. Po 2002 roku Wilki wydały jeszcze dwie studyjne płyty, które przyniosły wiele przebojów.

W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie MTV Unplugged. Podczas tego elitarnego występu, zorganizowanego dla najwierniejszych fanów i grona przyjaciół, powstał niezwykle klimatyczny album live.

Aktualnie po półtorarocznym zawieszeniu działalności, zespół wraca na scenę w odświeżonym składzie. Trzon grupy tworzą: Robert Gawliński, Mikis Cupas i Hubert Gasiul. Do Wilków dołączyli nowi muzycy – gitarzyści Staszek Wróbel i Maciek Gładysz. Tak świetny skład muzyczny to gwarancja znakomitego show i doskonałej zabawy na koncertach.
 

 http://www.wilki.com.pl/

 


 

Monika Brodka

 W 2004 roku Monika Brodka wygrała pierwszą nagrodę w trzeciej edycji programu "Idol". W tym samym roku ukazała się jej debiutancka płyta pt. "Album", zawierająca wersje starych przebojów soulowych oraz nowe utwory, których była współautorką. Single z tej płyty to Ten i Dziewczyna mojego chłopaka. Płyta została sprzedana w liczbie 35 tys. egzemplarzy, co dało jej status złotej.

W grudniu 2004 Monika otrzymała nominację do nagrody "Paszport Polityki" w kategorii "Estrada" oraz do Fryderyków 2004 w kategorii – Nowa Twarz Fonografii, Wokalistka Roku oraz Album Roku. Rok później otrzymała nagrodę Eska Music Awards 2005 w kategorii Debiut roku.

10 czerwca 2005 wygrała w głosowaniu widzów konkurs Opolskie Premiery, otrzymała także nagrodę słuchaczy Jedynki Polskiego Radia oraz nagrodę muzycznego programu Telewizyjnej Jedynki "Stratosfera". Drugiego dnia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej – Opole 2005 została wyróżniona statuetką plebiscytu Superjedynki w kategorii debiut.

W listopadzie 2006 roku ukazała się druga płyta wokalistki "Moje Piosenki", która tak jak poprzednia osiągnęła status złotej. Kolejne projekty muzyczne w jakich wzięła udział Brodka to płyta Tesla grupy Silver Rocket gdzie zaśpiewała utwór Niagara Falls oraz Piosenka z głowy (muzyka: Marcin Macuk) do serialu TVN „Brzydula”.

20 września 2010 ukazała się najnowsza płyta Brodki „GRANDA”. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa  na eksperymenty, artystka wraca z bezkompromisowym materiałem, z  którym utożsamia się od początku do końca.
Pomimo młodego wieku piosenkarki, album jest niezwykle dojrzały. Brodka zachwyca wszystkich wrażliwością i świeżością muzyczną, a przede wszystkim wspaniałym głosem.

http://www.monikabrodka.com/

 

« » Październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni