Skrzyżowanie KulturRock Loves ChopinWianki Nad WisłąDzień DzieckaKoncerty Chopinowskie Instytucja kultury
Polski English

Koncert Deep Forest

Miejsce: Łazienki Królewskie, Pomnik F. Chopina
Data rozpoczęcia: 2012-05-19
Godzina rozpoczęcia: 21:00


Legendarna grupa Deep Forest zagra dla Chopina.

Już po raz czwarty podczas Nocy Muzeów odbędzie się wyjątkowy koncert – legendarna grupa Deep Forest zagra przy Pomniku Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich. To największe wydarzenie muzyczne w ramach kulturalnej nocy stolicy. 19 maja artyści zaprezentują swoje największe przeboje oraz kilka nowych kompozycji z krążka Deep Africa, który jeszcze w tym roku ma trafić do półki sklepów muzycznych. Organizatorem wydarzenia jest Stołeczna Estrada.

W poprzednich latach wieczorny koncert podczas Nocy Muzeów był jednocześnie zwiastunem rozpoczynającego się nazajutrz sezonu Koncertów Chopinowskich. Mimo, że jest to zupełnie oddzielne wydarzenie, i w tym roku możemy się spodziewać muzycznego akcentu chopinowskiego.

Zwróciliśmy się do zespołu, aby ze względu na szczególne miejsce, w którym zagrają, włączyli w program występu utwór inspirowany muzyką Fryderyka Chopina. Cieszy mnie bardzo z jaką otwartością i autentycznym zaangażowaniem artyści podjęli się tego zadania – mówi Andrzej Matusiak, Dyrektor Stołecznej Estrady.

Program dotychczasowych edycji koncertów opierał się na występach znakomitych artystów zarówno polskich jak i zagranicznych z kręgu klasyki, jazzu, world music, między którymi dochodziło czasem do ciekawych i wyjątkowych fuzji.
W poprzednich latach w ramach Nocy Muzeów wystąpili: Steve Hackett i Randy Brecker z Włodkiem Pawlikiem, Michael Nyman, Motion Trio, Leszek Możdżer, Anna Serafińska i Joanna Ławrynowicz. Koncert co roku gromadzi ok. 5-6 tysięczną publiczność.


Grupa Deep Forest powstała w pierwszej połowie lat 90, jej założycielem jest Eric Mouquet, wybitny kompozytor i muzyk, zdobywca nagrody Grammy. Ten projekt to laboratorium, w którym mogę eksperymentować z różnymi rodzajami muzyki - opowiada Mouquet. Formacja zajmuje zaszczytne miejsce w czołówce twórców world music. Muzycy tworzą nowy rodzaj muzyki świata, nazywany czasem etniczną elektroniką, łącząc inspiracje etniczne z elektronicznymi brzmieniami i tanecznymi bądź chilloutowymi rytmami. Zespół koncertował na całym świecie m.in. w Europie, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Szanghaju czy Dakarze, w Polsce wystąpił tylko raz w roku 1996. Formacja ma na swoim koncie 6 albumów, które sprzedały się w milionach egzemplarzy. Zbliżająca się premiera płyty Deep Africa jest obietnicą odkrywania nowych kierunków, połączeń i wpływów w ambientowej muzyce świata.

Skład koncertowy DEEP FOREST: Eric Mouquet (keyboards), David Fall (drums), Alioune Wade (bass), Olyza (vocals), Aziz Sahmaoui (vocals), Inor Sotolongo  (percussion)
 

« » Sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni